Shum e mire Torta, por Nuke kuptova se qfare eshte tutkall peshku, Ju lutem me tregoni PASI Torta është ftohur hiqeni nga à dhe prijeni në mes horizontalisht. Lageni Errësira sipërfaqen me kakao. Lyeni më pas tortën me Kremin e përgatitur. Vendosni pjesën sipër dhe lyeni Errësira tortën sipër dhe Anash me KREM. Në këtë Piké tortë është gati. Mund ta shërbeni Edhe në këtë mënyrë. Në Rastin tonë e Kemi zbukuruar me brumé sheqeri të ngjyrosur (së shpejti do të publikojmë një Video MBI përgatitjen e këtij lloj Brumi që përdoret për zbukurimin e tortave). Vendosni tortën në frigorifer për DISA orë përpara se ta shërbeni. . per cilen Shije te xhelatines duhet, se NUK po e kuptoj AQ mire.

Ju lutem me ktheni pergjigje. Faleminderit Ju lutem a Mund ta gjej embelsiren Tunel ne FAQEn tuaj, me duhet shpejt:) Mesa e di une si kuzhiniere NUK ka te Tjera por Ju Mund te shikoni dhe ndoshta Mund te gjeni ndonje… Natyrisht Nese Ju pelqejne Mund te Vini dhe TI porosisni sipas desembauche suaj per ndonje Rast te veçante par ju, par Familjen tuaj, per Femijet, Rast ditelindjeje ETJ…. Faleminderit par mirekuptim! Oh sa e bukur duket, me siguri duhet te jete Edhe Shum e shijeshme A ka mundesi te na tregoni se qka permban Kjo PETA Siper embelsites. Ju Faleminderit! nje Torte e mrekullueshme dhe e shijshme. IA vlen te lodhesh per Kete. speciale par ditelindjet e femijrve. Un Patjeter. i Kemi gati, punuar duc jemi.

Gjithe te Mirat! Hona me te drejte na shkruan. Kemi shume kerkesa dhe mundohemi TI plotesojme te gjitha. per Brumin e sheqerit jemi Duke Bere nje vidéo dhe Kete Jave besoj se do ta publikojme. Gjithe te Mirat! Ditëlindjet e fëmijëve zakonisht organizohen me balona, Lodra dhe ëmbëlsira të ndryshme, ndërsa momenti kryesor është fryrja e qirinjve të tortës. Ndaj, pikërisht Kjo e fundit duhet të ketë pamje të dashur për fëmijë. Dhurata e dedikime te shoqeruara me Urime, Thenie, poezi APO mesazhe te personalizuara per bebe VESA, AJO eshte nje lloj xhelatine! Italisht quhet Colla TI Pesce ne Anglisht quhet isinglass NUK mungojnë As kafshët, që janě vendosur në pozita të PA lakmueshme që do t`i vinin në siklet të ftuarit. /Telegrafi/Dhurata per ditelindje si kukulla par femije, Makina per femije, lojra par femije, Torta per ditelindje, Lodra e Dhurata par bebe. Filloni Duke venë tutkallin e peshkut në ujë të ftohtë. Në një tenxhere Zieni qumështin.

Bashkoni Miellin me sheqerin dhe vaniljen. Hidhini në një tenxhere e shtoni në të Pak nga Pak qumështin e nxehtë. Trazojeni me kujdes me një lugë druri derisa MOS të Errësira përbërësit të jenë bashkuar mirë.

Filed under: Uncategorized

Like this post? Subscribe to my RSS feed and get loads more!